ŁAŃCUCHY PRZENOŚNIKOWE

Łańcuchy przenośnikowe, podobnie jak łańcuchy transmisyjne, to seria łożysk czopowych połączonych ze sobą płytami ograniczającymi, łączącymi każde łożysko czopowe. Zakłady produkcyjne mogą być wydajne tylko wtedy, gdy pracują z najwyższą produktywnością - a to jest niemożliwe, gdy przenośniki taśmowe są powolne lub obwisłe. Duże obciążenia i wysokie ciśnienie, na które narażony jest łańcuch przenośnika, mogą być bardzo szkodliwe, zwłaszcza jeśli używasz łańcuchów niespełniających norm. Łańcuch przenośnikowy jest podstawą w produkcji żywności i przemyśle cytrusowym, umożliwiając szybkie przenoszenie dużych ilości towarów z miejsca na miejsce. Łańcuchy przenośnikowe PEER Chain są dostępne w różnych materiałach odpornych na korozję, w tym ze stali nierdzewnej i ProCoat. Dodatkowo, zapytaj o naszą dostępną technologię Quest z solidnymi tulejami zapewniającymi dłuższą żywotność. Nasze łańcuchy transportowe są wytrzymałe i trwałe, dzięki czemu możesz być spokojny, że PEER Chain zapewni Ci ciągłość pracy.

Historia przenośników

Systemy przenośników łańcuchowych są używane od dziesięcioleci i są preferowaną metodą przenoszenia ciężkich pudeł, palet i maszyn z miejsca na miejsce. Łańcuchy o pojedynczej lub podwójnej podziałce pracują, aby pociągnąć ładunek do przodu poprzez wykorzystanie tarcia. Uważa się, że pierwsze przenośniki zostały użyte ponad 200 lat temu i były wykonane z drewnianych łóżek ze skórzanym pasem biegnącym przez ich szczyt. Te prymitywne narzędzia były napędzane ręcznie za pomocą kół pasowych i korb, oferując bardziej wydajny i ekonomiczny sposób transportu towarów rolników z portu na statki w celu sprzedaży. Późniejsze wcielenia przenośników zbiegły się w czasie z rewolucją przemysłową i były wykorzystywane do przenoszenia materiałów takich jak węgiel drzewny i żwir luzem oraz były odpowiedzialne za znaczny wzrost wydajności w zakładach górniczych. Nowoczesne przenośniki taśmowe są obecnie wykonane z różnych materiałów, ale łańcuch przenośnika jest nadal używany do przenoszenia materiałów o dowolnej wadze i rodzaju.

Zastosowanie łańcuchów transportowych

Łańcuchy przenośnikowe są używane w wielu różnych zastosowaniach, tak różnych jak usługi gastronomiczne i części samochodowe. Historycznie, przemysł motoryzacyjny był głównym użytkownikiem tego typu transportu ciężkich elementów pomiędzy różnymi stanowiskami w magazynie lub zakładzie produkcyjnym. Wytrzymałe systemy przenośników łańcuchowych stanowią efektywną kosztowo i niezawodną metodę zwiększania produktywności poprzez utrzymywanie przedmiotów z dala od podłogi fabryki. Łańcuchy przenośnikowe dostępne są w różnych rozmiarach, takich jak standardowy łańcuch rolkowy, łańcuch rolkowy o podwójnym skoku, łańcuch przenośnikowy Case, łańcuchy przenośnikowe ze stali nierdzewnej typu C i niklowane łańcuchy przenośnikowe ANSI. Wszystkie te produkty PEER Chain łączy to, że są one wspierane przez naszą doskonałą obsługę klienta i gwarancję jakości.

Starzejące się łańcuchy przenośnikowe

Kluczowym wyzwaniem związanym z łańcuchami przenośników jest to, że mają one tendencję do wydłużania się w czasie z powodu dużych ciężarów, które są przekazywane przez systemy. Jeśli doświadczasz któregoś z poniższych problemów, być może nadszedł czas na wymianę łańcuchów przenośnika:

  • Zużycie kół zębatych
  • Nadmierny luz w łańcuchu spowodowany zużyciem
  • Korozja lub zużycie tulejek i sworzni
  • Nietypowe działanie obciążenia

Każdy łańcuch Janus jest produkowany zgodnie z najwyższymi standardami, aby zapewnić jego bezawaryjną pracę przez cały dzień. Sprawdź ofertę na https://www.janus.com.pl/produkty/lancuchy/.

Bez względu na to, jakiego typu łańcucha przenośnikowego potrzebujesz do swojego zastosowania, przyjaźni i kompetentni profesjonaliści z firmy Janus są gotowi pomóc Ci w jego znalezieniu. Nie pozwól, aby wadliwy łańcuch spowolnił Twoje działania - przywróć sprawność swojego przenośnika w krótkim czasie, wymieniając zużyte łańcuchy na nowe! 

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz