Panele akustyczne – cisza w zasięgu ręki

Chyba każdy, kto w swojej pracy potrzebuje się skupić i mieć trochę spokoju przyzna, że odgłosy dobiegające z zewnątrz potrafią bardzo rozpraszać. Bez względu na to, czy pracujemy w biurze, czy może we własnym domu, przeszkadzają nam hałasy, czy głosy innych osób. Nie tyczy się to z resztą tylko czasu pracy. Wracając po ciężkim dniu do domu również pragniemy zaznać chwili spokoju i relaksu. Jak walczyć z niechcianymi odgłosami? Odpowiedzią są panele wygłuszające.

Jak działają panele akustyczne?

Panele wygłuszające, nazywane także akustycznymi, to genialne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą walczyć z rozpraszającym hałasem i potrzebują odrobiny prywatności. W dużych firmach nietrudno jest o wzajemne przeszkadzanie sobie, zwłaszcza, jeśli pracujemy w tak zwanym open space. Na szczęście możemy zastosować panele, których zadaniem jest pochłanianie niepożądanych dźwięków. Są wypełnione pianką melaminową Basotect, lub pianką poliuretanową. Te materiały zapewniają bardzo dobrą pochłanialność dźwięków i  pozwolą Tobie lub Twoim pracownikom skupić się na swoich obowiązkach.

Duża różnorodność

Każde pomieszczenie jest inne i wymaga innego sposobu wytłumienia dźwięków. Na szczęście decydując się na panele akustyczne, możesz liczyć na ogromną różnorodność, która ułatwi ci zadanie. Panele wygłuszające występują w bardzo wielu różnych rozmiarach, dlatego bez trudu dopasujesz je do przestrzeni, w której mają się znaleźć. Możesz także wybierać między różnymi rodzajami paneli. Do wyboru masz panele wolnostojące, panele sufitowe pionowe oraz panele sufitowe poziome. Możesz zdecydować się także na panel przytwierdzany bezpośrednio do biurka. Dzięki temu bez trudu wybierzesz rozwiązanie, które jest najkorzystniejsze dla Ciebie i dla Twoich uszu.

panele akustyczne

Panele akustyczne w ofercie Lobos (fot. https://lobos.pl/meble/produkty/akustyka-w-biurze/puzzle/).

Wiele sposobów montażu

Panele akustyczne mogą być montowane w przeróżnym ułożeniu, w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Do montażu sufitowego możemy wykorzystać system linkowy, który pozwala na indywidualne dopasowanie wysokości i kąta nachylenia panelu. Ścianki wolnostojące są wyposażone w solidną podstawę, która chroni przed uderzeniem stopą. Natomiast panel do biurka przymocowujemy używając zacisku lub uchwytu. Dzięki temu, montaż paneli jest naprawdę łatwy.

Wygląd także ma znaczenie

Panele akustyczne zostały zaprojektowane, aby sprostać naszym konkretnym wymaganiom. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pełniły także funkcję dekoracyjną. Obecnie panele wyciszające są bardzo designerskie i mogą prezentować się naprawdę dobrze. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możesz wybrać produkt, który najlepiej będzie pasował do twojego miejsca pracy lub wypoczynku. Dzięki temu, nie tylko zadbasz o spokój swój lub Twoich pracowników, ale także ożywisz i uatrakcyjnisz wnętrze swojego biura, czyniąc je bardziej przyjaznym i przytulnym.

Gdzie kupić panele akustyczne?

Panele wyciszające stają się coraz bardziej popularne i często są oferowane przez firmy produkujące meble i akcesoria dla biur. Wysokiej jakości panele akustyczne znajdziesz w ofercie firmy Lobos, specjalizującej się w zaopatrzeniu dla firm. Są wykonane z drewna i występują w bogatej gamie kolorystycznej. Lobos oferuje panele naścienne, sufitowe oraz ekrany wyciszające, składające się z twardych przegród izolujących dźwięk oraz miękkich, pochłaniających hałas. Wszystko to, w połączeniu z eleganckim, nowoczesnym designem sprawia, że panele akustyczne od Lobos nie tylko zapewnia Ci upragnione ciszę i spokój, ale również pozwolą cieszyć oko swoim estetycznym wyglądem.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz