Walutomat jako pierwszy kantor internetowy wprowadza szybkie przelewy znane z e-sklepów

Walutomat we współpracy z operatorem płatności internetowych Przelewy24 wprowadza szybkie przelewy, zwane również pay by link. Klienci będą mogli wpłacić złotówki na wymianę walut równie łatwo, jak kupują w e-sklepie książki.

Usługa Pay by link w zakupach internetowych jest bardzo popularna. Metodę tę, nazywaną powszechnie “szybkim przelewem”, zna każdy, kto dokonuje zakupów przez Internet. To prosty i szybki sposób przekierowania na stronę własnego banku z uzupełnionymi danymi do przelewu w celu dokonania płatności. Jak pokazują badania Gemius „E-Commerce w Polsce 2017”, szybkie przelewy przyczyniły się do rozpowszechnienia zakupów w Internecie. Według analityków Gemius, aż 62% kupujących w sieci decyduje się na zakupy online właśnie ze względu na możliwość korzystania z tej usługi.

Szybkie przelewy w Walutomacie to nowość na rynku kantorów internetowych. Poznański serwis jest pierwszym e-kantorem, który oferując tę metodę chce zapewnić swoim klientom jak największy komfort kupna waluty online. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba wpisywać, czy kopiować danych do przelewu ręcznie, dzięki czemu proces dokonywania płatności jest bardzo wygodny. Nie ma więc obaw o pomyłki i błędy. Z badań serwisu Walutomat wynika, że ręczne zlecenie przelewu z kopiowaniem danych zajmuje klientom średnio 4 minuty i wymaga wykonania aż 20 klików. Szybki przelew skraca czas do kilkunastu sekund, potrzebnych na zalogowanie się do banku i potwierdzenie transakcji kodem SMS.

Kantor walutowy online

“Wygodna i szybka wymiana pieniędzy jest dla nas kluczowa. Chcemy, aby nasi klienci, którzy dopytywali o możliwość automatycznego uzupełnienia danych do przelewu, mieli pewność, że wymieniając walutę w naszym serwisie, mają zagwarantowane bezpieczeństwo swoich pieniędzy, a jednocześnie wygodny i zrozumiały proces kupna waluty” – powiedziała Dagmara Malinowska, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Produktów firmy Currency One, operatora Walutomat.pl.

„Zautomatyzowane przelewy stanowią obecnie podstawę wszystkich transakcji online na rodzimym rynku e-commerce. Dzięki współpracy serwisów Przelewy24 i Walutomat, użytkownicy wymienią wpłacone e-transferem złotówki na inne waluty wygodniej, bezpieczniej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.” – podkreśla Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Przelewy24, Jacek Kinecki.

Walutomat udostępnił tę metodę swoim użytkownikom bezpłatnie. Jako pierwsi z usługi szybkiego przelewu przy wymianie walut skorzystają klienci Millennium, BZWBK, Pekao SA, Raiffeisen, Eurobanku i Banku Pocztowego.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz