Glinka samochodowa: do czego służy i jaką wybrać?

Większość właścicieli samochodów lubi dbać o swoje auto. Pojazdy systematycznie są myte na myjni automatycznej, a czasem ręcznie, wnętrze samochodu, kokpit, detale pielęgnowane profesjonalnymi preparatami przeznaczonymi do tego celu. Mycie karoserii, woskowanie, nabłyszczanie przywracają blask lakierowi i samochód ma szansę wyglądać jak nowy. Jednocześnie każdy właściciel pojazdu doskonale wie, jak lakier samochodowy potrafi być podatny na zabrudzenia. Duże i małe cząsteczki zanieczyszczeń wnikają z czasem w strukturę lakieru karoserii, powodując jego blaknięcie i powolne matowienie. Przerwanie ciągłości lakieru, tej produkcyjnej warstwy ochronnej, przyspiesza korozję karoserii i początkuje długą drogę destrukcji. 

Glinka samochodowa: rodzaje

Valterpro to specjalnie skomponowana masa polerska - glinka samochodowa. Charakteryzuje się zdolnością do polerowania lakieru poprzez wnikanie w mikroszczeliny powłoki i w ten sposób dogłębne jej oczyszczanie. Glinka samochodowa jest o wiele bardziej skuteczna niż klasyczne mycie karoserii, ponieważ potrafi ona usuwać, bez pozostawienia śladów, np. żywicę z drzewa, ptasie odchody, mikrocząsteczki asfaltu przylegające do karoserii. Mycie samochodu, szczególnie w automatycznej myjni samochodowej może spowodować, że tego rodzaju zanieczyszczenia pozostaną na lakierze a nawet wnikną w jego zakamarki. To dlatego mycie karoserii nigdy nie daje gwarancji odzyskania pełnego blasku lakieru samochodowego. 

Glinka samochodowa Valterpro dzieli się na trzy rodzaje: glinki miękkie, średnio-agresywne oraz glinki agresywne. Dobór tej właściwej zależy od celu, jaki motywuje użytkownika pojazdu. Valterpro miękkie jest najbardziej plastyczne i jednocześnie najbardziej delikatne dla lakieru pojazdu. Tego rodzaju glinka w sposób delikatny usuwa zabrudzenia i zanieczyszczenia. Valterpro o średnim stopniu agresywności przeznaczone jest do bieżącej pielęgnacji auta. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że nieumiejętne posługiwanie się preparatem uszkodzi zewnętrzna powłokę lakieru. Natomiast Valterpro najbardziej agresywne przeznaczone jest dla pojazdów o widocznych zanieczyszczeniach lakieru, gdzie niezbędne jest optymalnie agresywne podejście. 

Glinki samochodowe Valterpro znajdziesz w ofercie sklepu Motogo na: https://sklep.motogo.pl/valetpro-m14

Glinka samochodowa

Glinka samochodowa: jak to działa?

Glinkowanie lakieru samochodowego wymaga trochę wprawy, ale jest to czynność, którą z powodzeniem może wykonać każdy właściciel pojazdu. Najważniejsze w tym procesie jest przestrzeganie kolejności poszczególnych czynności oraz zaleceń producenta preparatu do glinkowania. Zanim przystąpi się do czynności glinkowania należy skompletować wszystkie niezbędne elementy: glinkę oraz lubrykant poślizgowy, ważny dla łatwego rozprowadzania preparatu. Może też się przydać woda z szamponem samochodowym. 

Glinkowanie lakieru to proces pielęgnacyjny, który powinien zawierać:

  • mycie pojazdu, samochód należy dokładnie umyć z wykorzystaniem szamponu do karoserii samochodowej, nie powinno się używać innych środków myjących zastępczych dla szamponu
  • umytą powierzchnię karoserii delikatnie poleruje się preparatem Valterpro, glinką samochodową, która całkowicie wyeliminuje najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń z powierzchni karoserii, nawet te ukryte w mikroszczelinach lakieru
  • na koniec oczyszczoną karoserię należy wywoskować 

Glinka samochodowa Valterpro 

Valterpro oferuje glinki do polerowania karoserii o różnym stopniu twardości. Glinka- gotowy produkt oczyszcza zewnętrzną powłokę lakieru z zabrudzeń i zanieczyszczeń roślinnych. Glinkę niczym elastyczną plastelinę ugniata się w dłoniach i delikatnie za jej pomocą oczyszcza lakier, szyby, felgi, reflektory oraz inne elementy nadwozia. Glinki Valerpro usuwają przyspojony brud w postaci nalotu przemysłowego i środowiskowego, smoły, soków z drzew, nadając powierzchni idealny wygląd czystości i pełnej gładkości. Elastyczna glinka jest łatwa w użyciu i ekonomiczna, a jedynym lubrykantem jest czysta woda z kilkoma kroplami szamponu samochodowego. Glinki Valterpro nie zawierają żadnych środków, które w jakikolwiek sposób mogłyby wywierać niekorzystny wpływ na wygląd lakieru. 

Glinki Valterpro to jeszcze jeden sposób na czystą karoserię , ale też skuteczna metoda pielęgnacji lakieru samochodowego, przygotowująca do woskowania czy pokrycia powłoką ceramiczną. 

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz