Stożki do łuparek oraz łuparki stożkowe - co powinieneś wiedzieć

Pytania, którymi należy się zająć przed zakupem rozdzielacza stożkowego oraz stożków do łuparek.

Czym jest łuparka stożkowa?

Rozłupywarka stożkowa to specjalna forma rozłupywarki do drewna. Za pomocą tego narzędzia rozłupuje się kawałki drzew na kłody. Nazwa pochodzi od stożkowego stożka metalowego, który wierci się w drewnie za pomocą ruchów obrotowych i rozłupuje je.

Na stożku znajduje się gwint, który redukuje wymaganą siłę. Wałek odbioru mocy pojazdu napędza stożek bezpośrednio.

Mówiąc o rozłupywarce stożkowej, należy odróżnić historyczne - a w Niemczech w sektorze komercyjnym już niedozwolone - modele od nowoczesnych narzędzi do koparek.

W przeszłości osoby obsługujące rozłupywarkę stożkową dociskały drewno do końcówki stożka. Nić zapewniała, że kawałek drewna był wciągany na stożek. Stożek stawał się coraz szerszy i w pewnym momencie drewno się rozłupało.

Nowoczesne wersje są zaprojektowane na przykład jako przystawki do koparek. Operator koparki siedzi w chronionej kabinie, dlatego też użycie rozłupywarki do drewna w pracach komercyjnych jest generalnie dozwolone.

Zanim jednak zdecydujesz się na model, musisz dokładnie wyjaśnić, jakie zastosowania są możliwe.

Czy wiesz, że istnieje wiele różnych rodzajów stożkowych podziałów?

Jest nawet przystawka do koparki do rozłupywania dużych kłód.

Po co mi stożki do łuparek?

Stożki do łuparki rozłupują drewno w bardzo krótkim czasie. Urządzenia wytwarzają duże siły, co pozwala zaoszczędzić żmudnej pracy fizycznej przy obróbce drewna.

Oczywiście praca może być również wykonywana ręcznie, jako alternatywa. Jednak wysiłek ten jest zbyteczny. Ponadto, w przypadku rozłupywarki stożkowej, rezultat jest bardziej równomierny i skuteczny.

W rolnictwie często stosuje się różny osprzęt do łuparek.

Osprzęt dodatkowy jest stosunkowo niedrogi, biorąc pod uwagę, że zmieniasz tylko osprzęt dodatkowy, a następnie używasz zupełnie nowej funkcji.

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kompatybilność z wybraną łuparką.

Gdzie najlepiej kupić łuparki stożkowe?

Zakup przez Internet oferuje wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu w procesie wyboru i najlepsze możliwe opcje porównania. Sprzedawcy detaliczni często twierdzą, że doradztwo na miejscu jest niezbędne do znalezienia odpowiednich produktów.

Należy jednak pamiętać, że lokalni sprzedawcy detaliczni chcą sprzedawać swoje własne produkty i dlatego rzadko polecają produkty konkurencyjne. Jeśli jednak spojrzymy na Internet, znajdziemy znacznie szerszy wybór.

Użyj opisów produktów i informacji z portali porównawczych, aby dowiedzieć się, które produkty odpowiadają Twoim wymaganiom. Zaletą jest więc kupowanie spliterów do logów w Internecie.

Wskazówka: Porównaj ceny i usługi w Internecie.

Co to jest rozłupywarka stożkowa ładowana ręcznie i jakie są jej zalety i wady?

W przeszłości ręczne rozłupywarki stożkowe należały do popularnych rozłupywarek do drewna do użytku prywatnego i komercyjnego. Pracownicy dociskali drewno do stożka, po czym dzielono je na mniejsze kawałki.

Bliskość stożka, jego obrót i ogromna siła generowana przez niego stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dlatego też alternatywne modele, na przykład hydraulicznie napędzane rozłupywarki do drewna, dominują dziś na rynku.

Dla tych, którzy chcą profesjonalnie dzielić drewno, istnieje możliwość zastosowania odpowiednich przystawek do rozłupywarki stożkowej do maszyn.

Zalety

 • Rozwój dużej siły
 • Stożkowy podciąga drewno poprzez obracanie i gwintowanie
 • Prosta funkcjonalność

Wady

 • Odzież i części ciała mogą być przez pomyłkę wciągnięte na stożek
 • Stosowanie w sektorze handlowym nie jest już dziś dozwolone
 • Stoiska robocze w pobliżu drewna (względy bezpieczeństwa)

Czym są rozłupywarki stożkowe nie obciążane mechanicznie i jakie są ich zalety i wady?

Łupaczki stożkowe nie obciążane ręcznie to narzędzia do koparek, ładowarek czołowych lub podobnych maszyn rolniczych. Są one osprzętem dodatkowym.

Zaczepiasz go do pojazdu i zajmujesz wygodne miejsce w kabinie. Kłody leżą na ziemi - upewniając się, że są w bezpiecznej pozycji - i dociskasz stożek do drewna.

Efekt jest porównywalny z ręcznym załadunkiem. Ponieważ jednak nie ma drugiej osoby stojącej bezpośrednio przy drewnie, bezpieczeństwo jest zapewnione.

Zalety

 • Komfortowe użytkowanie
 • Wysokie bezpieczeństwo
 • Efektywność dzięki rozwinięciu dużej siły

Wady

 • wymagana jest koparka lub porównywalny pojazd rolniczy
 • Niezbędna jest specjalistyczna wiedza i kompetencje w zakresie obsługi pojazdu i łuparki stożkowej
 • W stosownych przypadkach, posiadanie ważnego prawa jazdy jest wymagane przez prawo

Posiadanie prawa jazdy jest zdecydowanie zalecane we wszystkich przypadkach w celu wykazania niezbędnych kompetencji do obsługi pojazdu.

Kryteria zakupu: Możesz porównać i ocenić rozdzielacze stożkowe w oparciu o następujące czynniki

Poniżej znajdziesz pomocne wskazówki i kryteria zakupu, które pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz