Poczekalnia fryzjerska - jak ją urządzić?

Na opinię o zakładzie fryzjerskim, wpływa przede wszystkim jakość oferowanych przez niego usług. Nie bez znaczenia jednak pozostaje również wystrój salonu oraz efekt pierwszego wrażenia. Zanim klient usiądzie na fotelu fryzjerskim, prawdopodobnie spędzi trochę czasu w poczekalni. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o jej odpowiednie urządzenie. Dzięki temu, klient będzie zadowolony i zrelaksowany jeszcze zanim fryzjer rozpocznie swoją pracę.

Zadbaj o wygodę

To raczej żadne zaskoczenie – poczekalnia ma zapewnić klientowi przede wszystkim komfort. Nie warto oszczędzać na meblach do poczekalni. Mają być solidne, porządne i bardzo wygodne. Dzięki temu, nawet przy dużych kolejkach, klient nie będzie zdenerwowany długim przesiadywaniem  na niewygodnym krzesełku. Najlepiej zdecydować się na profesjonalne meble do poczekalni fryzjerskiej, które będą pasować do całości wnętrza. Nie zapomnij również o szafie lub wieszaku, gdzie Twój klient będzie mógł swobodnie zostawić swoje rzeczy.

Zajmij klienta

Kalendarz wypełniony po brzegi cieszy każdego fryzjera. Jednak duża popularność salonu może oznaczać, że klient będzie musiał spędzić w poczekalni trochę więcej czasu. Zadbaj o to, aby się nie nudził i niecierpliwił. Niech czas oczekiwania upłynie mu miło. Warto położyć na stoliku różne magazyny, które klient będzie mógł przeglądać. Może znajdzie w nich inspirację odnośnie swojej fryzury. W eleganckich salonach fryzjerskich, klientowi czekającemu na swoją kolej proponuje się wodę lub kawę. Możesz również zostawić na stoliku półmisek z cukierkami lub ciasteczkami.

"Poczekalnia jest niezwykle ważnym miejscem salonu. Musi umilić czas często niezbyt zadowolonym, oczekującym na swoją kolej, znudzonym Klientom" - komentuje Paweł Hankiewicz, właściciel firmy AYALA.

Poczekalnia fryzjerska Quadro

Poczekalnia fryzjerska Quadro z oferty Ayala. Fot. https://ayala.com.pl/product/poczekalnie/quadro-kanapa/

Wielkość i lokalizacja

Rozmiary poczekalni zależą oczywiście od możliwości, jakie daje nam pomieszczenie. W mniejszych salonach, poczekalnie są przeważnie połączone z recepcją. To całkiem dobry pomysł. Jeżeli cieszysz się dużym salonem oraz sporym ruchem, możesz postawić na dużą poczekalnię w osobnym pomieszczeniu. Przemyśl ilość miejsc siedzących, tak aby każdy klient miał gdzie spokojnie usiąść. Sofę najlepiej jest ustawić przodem do witryny. Wtedy klient będzie mógł obserwować, co dzieje się na zewnątrz i czas oczekiwania minie mu szybciej.

Wybierz kolory

Kolorystyka, w jakiej utrzymana będzie poczekalnia, nie jest bez znaczenia. Na ogół zaleca się po sięgać kolory spokojne i ciepłe, które pozwolą się zrelaksować i odprężyć. Świetnie nadaje się kolor brzoskwiniowy lub cappuccino. Możesz pójść dalej i wybrać zieloną kolorystykę, znaną ze swoich uspokajających właściwości. Jeżeli jednak marzy Ci się nowoczesny, dynamiczny salon z żywszymi kolorami, nic nie stoi na przeszkodzie. Rozważ jednak pomalowanie w intensywnym kolorze jednej lub dwóch ścian i zestawienie ich ze spokojniejszą barwą. Oczywiście poczekalnia musi współgrać kolorystycznie również z resztą salonu fryzjerskiego.

Poczekalnia fryzjerska Angel

Poczekalnia fryzjerska Angel z oferty MILA Furniture. Fot. http://mila-furniture.com/products/waiting-area-5/angel-29

Dopasuj aranżację

Nie ma jednego, sprawdzonego stylu aranżacji wnętrza salonu fryzjerskiego. I dobrze, dzięki temu możliwa jest różnorodność. Bardzo dobrze sprawdza się aranżacja w stylu retro. Taki salon sprawia wrażenie wykwintnego i eleganckiego. Klienci świetnie czują się również  w aranżacji w stylu glamour, pełnej przepychu i dekoracji. Możesz również postawić na wystrój nowoczesny, wybierając jaskrawe, fluorescencyjne kolory. Wiele zależy od tego, jaki efekt pragniesz uzyskać i jakie skojarzenia ma budzić Twój salon. Będzie to również miało wpływ na klientów, którzy będą wybierać Twój salon. Klasyczne i eleganckie wnętrze może budzić zaufanie osób dorosłych, natomiast bardziej nowoczesny i energetyzujący wystrój powinien przypaść do gustu osobom młodym.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz