Dlaczego powinieneś używać Gmaila

Gmail nie jest już tylko dostawcą poczty elektronicznej, ale jest teraz wyposażony w mnóstwo przydatnych narzędzi, które mogą ułatwić Ci pracę. W tym artykule podzielę się kilkoma funkcjami Gmaila, które wykorzystałem w mojej pracy i badaniach.

Przeszukiwanie poczty i stron WWW

Google, będąc jedną z wysoko ocenianych wyszukiwarek, postanowił osadzić tę niesamowicie top notch funkcję wyszukiwania w Gmailu. Można jej używać nie tylko do przeszukiwania stron internetowych, ale także elementów w skrzynce odbiorczej.

Ta funkcja drastycznie zmieniła sposób korzystania z mojego konta Gmail. Minęły już czasy, kiedy próbowałem szukać wiadomości od wykładowcy sprzed 3 lat, przewijając niekończącą się listę e-maili.

Teraz, dzięki potędze Google, jest to po prostu kwestia wyszukiwania za pomocą słów kluczowych, takich jak nazwisko wykładowcy, temat lub cokolwiek, co możesz sobie przypomnieć na temat tego konkretnego e-maila.

Ponadto, funkcja wyszukiwania rozszerza się na przeszukiwanie dzienników czatu, które są zestawione z GTalk, co omówię w następnej sekcji.

Aktualizuj, śledź i rejestruj swoją sieć społecznościową

Wersja Google'a IM (Instant Messaging) jest znana jako GTalk, i dobrze, że jest zbyt. Teraz uproszczona i wydajna wersja GTalk, znana jako Google Chat, jest osadzona na Gmailu.

Rozpoczęcie pracy z czatem Google nie może być prostsze, ponieważ wszystkie kontakty e-mail, w tym wszystkie osoby, do których wysłałeś e-mail w ciągu ostatniego tygodnia, są dodawane do listy kontaktów czatu Google.

A w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Google Chat stał się lepszy, gdy wprowadzili czat wideo, jak również.

Jest wiele rzeczy, które pytam moich przyjaciół badawczych na Google Chat i te cenne rozmowy są bezpiecznie rejestrowane dla przyszłych odniesień. Jak powiedziano wcześniej, te zalogowane rozmowy mogą być wyszukiwane za pomocą funkcji wyszukiwania, co jest rzeczywiście bardzo przydatne.

 

Kanały RSS z Gmail Clips

Klipy GMail to kolejne przydatne narzędzie. Wyświetla ono na górze strony Gmaila pasek wiadomości z wybranych przez Ciebie kanałów RSS, takich jak czasopisma, wyszukiwarka Pubmed czy wiadomości.

Jest to dość poręczne, chociaż, tylko jeden nagłówek jest widoczny w tym samym czasie, co ogranicza jego użycie nieco. Alternatywnie, mając moje igoogle otwarte na innej karcie sprawia, że wygodniej jest oglądać klipy internetowe.

 

Etykiety

Podobnie jak fluorescencyjne kolorowe karteczki samoprzylepne, które przyklejamy na nasze notatki z wykładów, Gmail oferuje kolorowe etykiety dla wiadomości e-mail.

Wiadomość e-mail może mieć więcej niż jedną etykietę, a te z kolei mogą mieć swój własny, wyróżniający się kolor, co ułatwia ich rozpoznanie. Wiadomości e-mail mogą być oznaczane etykietami natychmiast po ich nadejściu do skrzynki odbiorczej.

Teraz wiadomości e-mail dotyczące seminariów i sympozjów mogą być oznaczane razem, natomiast rozmowy e-mailowe z przełożonym mogą mieć własną etykietę i tak dalej.

Możesz się zastanawiać, czy to tylko nowe słowo dla folderu, który mają wszyscy inni dostawcy poczty elektronicznej, ale nie... Dzięki etykietowaniu wiadomość e-mail może mieć więcej niż jedną etykietę, ale wiadomość e-mail może być przechowywana tylko w jednym folderze. Tak więc etykietowanie jest o wiele bardziej uniwersalne.

Przekazywanie maili i innych kont pocztowych

Jest to jedna z najlepszych funkcji Gmaila. Podobnie jak w przypadku każdego innego dostawcy poczty e-mail, można przekazywać wiadomości z innych kont pocztowych do Gmaila, ale na tym nie koniec...

Dzięki Gmailowi można nawet wysyłać wiadomości e-mail przy użyciu innych kont!

Na przykład ja mogę teraz wysyłać wiadomości e-mail z Gmaila, podając jako adres nadawcy mój służbowy adres e-mail. To właśnie w moich oczach stawia Gmaila nieco wyżej niż innych dostawców poczty elektronicznej.

Tak więc mam teraz mój służbowy adres e-mail, pocztę yahoo, Hotmail i prywatny adres e-mail, które są wysyłane na mój adres Gmail, a kiedy wysyłam wiadomości e-mail, mogę wybrać konto nadawcy, którego chcę użyć.

Poczta Gmail - najlepsza skrzynka pocztowa w sieci?

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz