Jak i po co można namierzyć cudzy telefon?

Powszechność telefonów komórkowych daje nam możliwości, jakich nie mieliśmy nigdy wcześniej. Możemy kontaktować się ze sobą bez względu na to, gdzie przebywa druga osoba, co aktualnie robi i jak daleko jest. Ale telefony komórkowe to także zmniejszenie prywatności - noszony przy sobie telefon może działać jak nadajnik, który pozwala nas zlokalizować. Także dzięki telefonu możemy lokalizować innych ludzi. Po co najczęściej się na to decydujemy, czy to w ogóle jest legalne i w jaki sposób można namierzyć czyjś telefon?

Po co namierzamy?

Zwykle namierzamy telefony po to, by dowiedzieć się czegoś o kimś lub po to, by kogoś chronić. Namierzać można też własny telefon - na przykład wtedy, gdy został zgubiony, skradziony, lub po prostu zawieruszył się w domu na amen.

1. Dzieci lub osoby starsze

Wręczenie dziecku telefonu i dzwonienie do niego nie zawsze pomaga. Świetna zabawa może sprawić, że dziecko całkiem zapomni o porze powrotu do domu i stresującym się rodzicu. Lokalizacja w telefonie pozwoli namierzyć miejsce jego przebywania w dowolnej porze. Podobna sytuacja dotyczy osób starszych, chorujących na demencję lub zespół Alzheimera. Gdy wyjdą z domu i zgubią się, mając przy sobie telefon z możliwością lokalizacji, o wiele łatwiej będzie je odnaleźć.

2. Inne bliskie osoby

Wiele osób sięga też po namierzanie telefonu, by przetestować wierność swojego partnera lub partnerki. W ten sposób można sprawdzić, czy miejsce, w które według deklaracji udała się lub udał, jest tym, w którym faktycznie przebywa.

3. Namierzanie własnego telefonu

Bardzo pomocne są też aplikacje namierzające w przypadkach, gdy zgubimy lub w jakiś sposób stracimy telefon. Zagubiony na imprezie, ukradziony lub położony pod stertą ubrań łatwiej będzie odnaleźć za pomocą aplikacji.

jak namierzyć telefon

Czy to legalne?

O ile namierzanie własnego telefonu, telefonu dziecka lub służbowych telefonów pracowników jest legalne, o tyle śledzenie partnera bez jego zgody może już przysporzyć kłopotów. Dlatego z namierzaniem telefonów należy obchodzić się ostrożnie - nie wykorzystywać go po to, by popadać w paranoję i śledzić każdy krok bliskich osób czy pracowników, ale korzystać w miarę potrzeby. 

Jak namierzyć telefon z użyciem i-mobi?

I-mobi to bardzo przydatne i chętnie stosowane narzędzie do namierzania telefonu. Cały proces odbywa się w oparciu o nadajniki operatorów GSM i wykorzystuje sygnał GPS. Aby korzystać z wielu aplikacji i możliwości, należy zarejestrować się na portalu i-mobi, a następnie wykupić abonament na konkretne usługi. dodanie śledzonego numeru wymaga jedynie wprowadzenia go do bazy i nazwania. Namierzanie telefonu przez internet wymaga jeszcze zainstalowania na nim odpowiedniej aplikacji. Aplikacja i-mobi umożliwia śledzenie danego urządzenia, a bez niej nie jest to możliwe - działa ona jednak w tle, dzięki czemu namierzana osoba nie musi wiedzieć o tym, że ma ją na telefonie. Cały proces jest prosty, obsługa aplikacji intuicyjna, a namierzanie działa przez całą dobę. I-mobi świetnie sprawdza się w wielu życiowych sytuacjach.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz