Czym są testy penetracyjne?

​Czym są testy penetracyjne? Czy takie testy bezpieczeństwa IT warto wykonać w każdej firmie? Na czym polegają pentesty? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Kiedy warto skorzystać z testów penetracyjnych?
  2. Na czym polegają testy penetracyjne i audyty bezpieczeństwa? 

Chcesz mieć pewność, że cała wewnętrzna infrastruktura Twojego przedsiębiorstwa jest bezpieczna? Zależy Ci na tym, aby upewnić się, że wspomniana infrastruktura jest wystarczająco odporna na różnego rodzaju nieuprawnione działania Twoich pracowników lub partnerów, którzy pracują wewnątrz sieci? Najlepszym rozwiązaniem, aby się o tym przekonać, jest przeprowadzenie testów penetracyjnych oraz audytów bezpieczeństwa. Nie zwlekaj i już teraz skorzystaj z takiej możliwości! Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w niniejszym wpisie. 

Kiedy warto skorzystać z testów penetracyjnych?

Interesują Cię pentesty, ale nie wiesz, czy w ogóle warto przeprowadzić je w Twojej firmie? Kiedy testy penetracyjne są doskonałym pomysłem? Powinieneś rozważyć ich przeprowadzenie, kiedy potrzebujesz chronić dane swojego przedsiębiorstwa i jednocześnie zachować ciągłość działania całej marki. Testy penetracyjne będą doskonałym rozwiązaniem również wtedy, gdy planujesz zaimplementować dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa, ale brakuje Ci zasobów oraz w sytuacji, gdy interesują Cię spersonalizowane raporty, dzięki którym spełnisz wszystkie wymagania zgodności oraz różnego rodzaju wymogi prawne. 

Firmy często korzystają z audytów bezpieczeństwa oraz testów penetracyjnych w momencie, gdy potrzebują wejść na wyższy poziom, jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Potrzeba ta dotyczy również tych firm, które dysponują zespołem technicznym.

Dlaczego w ogóle warto przeprowadzić testy penetracyjne? Do korzyści zalicza się skuteczne zapobieganie stratom finansowym oraz możliwość bezproblemowego zarządzania ryzykiem. Ponadto, dzięki takim testom ochronisz swoją markę przed utratą reputacji oraz będziesz w stanie określić, jaki jest rzeczywisty poziom zastosowanych zabezpieczeń w Twojej organizacji. Audyty bezpieczeństwa oraz testy penetracyjne to także możliwość prostego odpowiada na najbardziej zaawansowane zagrożenia. Dzięki nim spełnisz również wszystkie wymogi zgodności.

Zatem, jeśli zależy Ci na tym, aby ochronić wewnętrzną infrastrukturę, nawiąż współpracę z odpowiednią firmą, która zaatakuje Twój system. Oczywiście chodzi o taki atak, który przeprowadza się w kontrolowanej sytuacji. Jego celem jest znalezienie każdego słabego punktu systemu danej firmy oraz ewentualnych błędów konfiguracyjnych. Zadbaj o bezpieczeństwo IT swojego przedsiębiorstwa już teraz i skorzystaj z testów penetracyjnych. 

Na czym polegają testy penetracyjne i audyty bezpieczeństwa?

Testy penetracyjne to nic innego jak próby przełamania zabezpieczeń, które przeprowadza się oczywiście w kontrolowanych sytuacjach. Wyróżnia się kilka rodzajów pentestów, w tym takie, które przeprowadza się, nie znając budowy danego systemu lub z wiedzą częściową. Te pierwsze określa się mianem testów „black-box”, a drugie „grey-box”. Są jeszcze testy penetracyjne „white-box”, podczas których przeglądowi poddaje się kod.

Dobre firmy zajmujące się testami penetracyjnymi przeprowadzają je, opierając się na standardach Open Web Application Security Projekt. Wykonywane są także testy bezpieczeństwa poszczególnych aplikacji mobilnych, w trakcie których wykorzystuje się emulatory. Więcej informacji na temat testów penetracyjnych znajdziesz na stronie firmy, z którą nawiążesz w tej kwestii współpracę. Jeśli nie jesteś pewny, na który rodzaj testów się zdecydować, skontaktuj się ze specjalistą, który pomoże Ci wybrać optymalną opcję dla Twojej marki.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz