Co warto wiedzieć przed wynajęciem kontenera sanitarnego

Kontenery sanitarne są niezbędnym rozwiązaniem dla dużej części organizatorów imprez masowych czy dla właścicieli placów budowy. Korzysta się z nich tam, gdzie niezbędny jest terminowy dostęp do umywalek, pryszniców, toalet, a czasami nawet kuchni. Zanim podejmiesz decyzję o wynajęciu kontenera sanitarnego, ważne żebyś wiedział o ich cechach i zastosowaniu. W tym artykule zastanowimy się nad tym co warto wiedzieć przed wynajęciem kontenera sanitarnego. 

Jeśli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie szukasz rozwiązania sanitarnego, które będzie szybkie w montażu i łatwe w instalacji. Być może zarządzasz pawilonem handlowym, dużą budową lub plenerową imprezą masową. Jeśli tak, to świetnie trafiłeś lib trafiłaś - kontenery sanitarne znakomicie sprawdzają się przy takich przedsięwzięciach, bo jest mobilne, uniwersalne i bezproblemowe w użyciu. Zanim jednak je zamówisz, pamiętaj o dokładnym ustaleniu swoich potrzeb; ile osób będzie z nich korzystało, przez jak długo? Ile miejsc jest niezbędnych, by nie tworzyły się kolejki, lub by nie trwały zbyt długo? Na jaki okres potrzebne są toalety i prysznice? Jakiego typu wyposażenie jest niezbędne?

Zwłaszcza to ostatnie pytanie jest istotne, gdyż nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wyposażenie może się różnić i że można dopasować je w zależności od potrzeb. Dla przykładu: jeśli planujesz wyodrębnić miejsce tylko dla mężczyzn, warto zadbać o pisuary, a jeśli tylko dla kobiet: o bardziej rozbudowane toalety i lustra. W obu przypadkach można także zainwestować w klimatyzację, elektryczne suszarki czy podajniki środków dezynfekujących dłonie. W niektórych sytuacjach świetnie sprawdzają się kontenery koedukacyjne, damsko-męskie, bogate we wszystkie niezbędne udogodnienia dla obu płci. 

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania są niezbędne, by w pełni zadowolić uczestników imprezy czy pracowników budowlanych. Jeśli masz problem z ustaleniem tego typu kwestii, koniecznie skontaktuj się z firmą która produkuje i wypożycza kontenery, np. wctron.pl. Doświadczenie osób zajmujących się tym od lat może być kluczowe w dobraniu odpowiednich rozwiązań do potrzeb danego przedsięwzięcia. 

Zastanówmy się też nad zaletami kontenerów. Wiele mówi się o ich zastosowaniu, ale warto też zdawać sobie sprawę z tego dlaczego są tak popularne i powszechnie używane przy organizowaniu warunków sanitarnych w terenie. Przede wszystkim docenia się je za wspomnianą już uniwersalność. Kontenery można z powodzeniem instalować nawet na nierównym terenie, czasami nawet bez dostępu do sieci kanalizacyjnej (wówczas trzeba stosować własne zbiorniki, które profesjonalne firmy również stawiają i opróżniają).

Poza tym, z pewnością kontenery sanitarne wyróżnia możliwość ich dopasowania do potrzeb klienta. Mają modułową budowę, więc można je składać jak klocki i dopasowywać te części, które posiadają niezbędne funkcjonalności. Dodatkowo, jak na tymczasowe rozwiązania, kontenery sanitarne są bardzo trwałe - odporne na urazy mechaniczne i warunki pogodowe (temperatura, światło, opady gradu, deszczu i śniegu).

Do ostatnich przewag kontenerów sanitarnych wobec innych tego typu rozwiązań należy zaliczyć relatywnie niski koszt; zarówno finansowy jak i czasowy. Wynajęcie kontenera nie wiąże się z tak wielką inwestycją jak zbudowanie stacjonarnych toalet i prysznicy. 

Więcej informacji o dostępnych kontenerach sanitarnych można znaleźć na stroni https://wctron.pl/service/kontener-sanitarny-o-najwyzszym-standardzie-na-rynku-w-polsce/.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz