Przewody zasilające i interkonekty

Różnego typu przewody zasilające są powszechnie wykorzystywane we współczesnym świecie elektroniki. Z jednej strony zapewniają dostęp do źródła mocy, poprzez podłączenie urządzenia, za pośrednictwem kabla zasilającego do źródła mocy. Inne umożliwiają uzyskanie dostępu do internetu lub połączenie ze sobą kilku urządzeń. Ten drugi typ kabli nazywany jest interkonektami.

Czy jakość kabla wpływa na przesył informacji?

Materiały oraz sposób wytwarzania kabli odgrywa ważną rolę w ich późniejszym funkcjonowaniu. Widoczne jest to zwłaszcza w przypadku interkonektów. Jeśli zakupiliśmy nowy sprzęt grający, typu głośniki lub subwoofer, nie spełniają naszych oczekiwań, nie zawsze musi być to wada związana ze sprzętem. Częstym powodem zaniżonej jakości transmisji dźwięków jest zastosowanie łączeń pomiędzy urządzeniami z użyciem niskiej jakości kabli. Kiepsko wykonana izolacja, materiały przewodzące niskiej klasy mogą znacząco wpłynąć na jakość przesyłanych informacji.

Internet przewodowy oraz bezprzewodowy - szybki przesył informacji.

W przypadku dostepu do internetu strategiczną rolę odgrywa prędkość łącza. Dzięki temu ulubione filmiki na youtube ładują się w kilka sekund, a obejrzenie pełnometrażowego filmu na jednej ze stron nie będzie stanowić problemu. Zdarza się jednak, że jakość naszego internetu spada, obraz zacina się, filmiki zamulają. Niejednokrotnie za ten stan rzeczy obwiniany dostawcę lub sąsiada, "który kradnie nam neta z WiFi". Jednak w przesyle informacji cyfrowych, zwłaszcza w przypadku internetu, jakość zastosowanych przewodów zasilających ma ogromny wpływ na to, czy będziemy mieć możliwość wykorzystania pełnej prędkości łącza internetowego.

Wysokiej jakości kable zasilające i interkonekty

Produkty oferowane w sklepie Nautilus pochodzą od renomowanych dostawców. Wysoka jakość wyrobów oraz świadomość producentów, co do przyszłego zastosowania kabli, w połączeniu z doświadczeniem i doskonałymi materiałami, przekłada się na wysokiej jakości złącza zapewniające przesył informacji na najwyższym poziomie. Dzięki ich użyciu zarówno głośniki, obraz w telewizorze przesyłany przez dekoder, czy prędkość transferu będą odbywać się w sposób możliwie najlepszy.

Najczęściej spotykane typy interkonektów

Jednym z bardziej popularnych interkonektów jest typ Tunami NIGO V2. Należy do kabli uniwersalnych, ponieważ spokojnie może współpracować z głośnikami jak i pełnić funkcję kabla sieciowego. Dodatkowo jego produkcja odbywa się wedle dyrektywy unijnej o maksymalnym, możliwym wyeliminowaniu substancji szkodliwych z gotowego produktu, mowa tutaj m.in. o ołowiu, czy halogenie. Duża ilość materiału izolującego skutecznie tłumi wszelkiego rodzaju wibracje, wewnątrz kabla zastosowano także trzeci przewód, którego zadaniem jest niwelowanie ładunków, które powstają na styku różnego typu materiałów izolujących. Bardzo zaawansowanych technologicznie, wysokiej klasy kablem jest także model firmy Oyaide, typ DR - 510, w którym rolę przewodnika pełni czyste srebro. Zapewnia to niezakłócony przesył informacji oraz ich odbiór i przetwarzanie na wysokim poziomie.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz