Skoroszyt - jaki wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem skoroszytu i nie wiesz, na jaki postawić? Wybór rzeczywiście jest duży – można postawić na skoroszyt plastikowy, zaciskowy, z klipsem, z listwą, zawieszany, oczkowy. Który najbardziej będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom? Podpowiadamy!

Skoroszyt plastikowy

Zadaniem każdego skoroszytu jest pomoc w porządkowaniu ważnych dokumentów. Skoroszyt plastikowy znakomicie sprawdzi się przy gromadzeniu istotnych papierów zarówno w środowisku pracy, jak i codziennym. Zwracajmy uwagę na to, by był wykonany z twardego i sztywnego materiału, by nie ulegał zbyt łatwo uszkodzeniom. Warto także zadbać o to, by posiadał wysuwane paski opisowe, które znakomicie wspomagają archiwizowanie dokumentów. Skoroszyty plastikowe z reguły są bardzo tanie i świetnie sprawdzają się do gromadzenia rozmaitych danych. Można łatwo identyfikować ich zawartość dzięki przezroczystym przodom. Aby stanowiły faktyczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami dokumentów należy stawiać na sztywne, twarde, wytrzymałe materiały.

Skoroszyt zaciskowy

Skoroszyt zaciskowy świetnie zdaje egzamin w środowisku firmowym oraz prywatnym. Warto stawiać na takie, które zostały wykonane z trwałej folii, a także posiadają zaciski z twardej stali, które nie ulegają łatwo uszkodzeniom. Jest on bardzo prosty w obsłudze – wystarczy jedynie odchylić zacisk na zewnątrz, następnie włożyć papier, a na samym końcu zacisnąć zacisk. Przypadnie więc do gustu każdemu, kto ceni łatwość i wygodę użytkowania. Skoroszyt zaciskowy może służyć do prezentacji oraz ofert. Oprócz tego oczywiście pomaga uporządkować dokumenty, przechowywać oferty, a także wszelkie załączniki, informacje oraz ważne raporty. Ten typ skoroszytu pozwala nam utrzymywać dokumenty bez konieczności ich zszywania czy dziurkowania, co dla niektórych jest bardzo ważne.

Skoroszyt z klipsem

Skoroszyt z klipsem także pomaga przechowywać i gromadzić ważne dokumenty. Najczęściej jest bardzo pojemny. Z reguły wykonywany z dobrej jakości polipropylenu. Pozwala na gromadzenie kartek w rozmiarze A4. Warto zwrócić uwagę na to, by skoroszyt posiadał warstwową konstrukcję klipsa, która jest bardzo trwała i sprawia to, że zawartość produktu jest mocno zaciśnięta. Ten rodzaj skoroszytu również jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Często posiada wiele ciekawych wzorów i kolorów, dlatego przypadnie do gustu tym, którzy zwracają uwagę na warstwę estetyczną produktów.

Skoroszyt z listwą

Skoroszyty z listwą najczęściej są wykonane z papieru i dostępne w klasycznej, białej odsłonie. Można także kupić skoroszyty z listwą ozdobne, dostępne w rozmaitych barwach. Świetnie sprawdzają się do gromadzenia dokumentów biurowych oraz domowych. Z reguły posiadają metalowe wąsy, które służą do wpinania dokumentów. Są niedrogie, proste w użytkowaniu i bardzo praktyczne. Warto zwracać uwagę na to, by posiadały zaokrąglone rogi.

skoroszyt

Skoroszyt papierowy

Wśród skoroszytów papierowych wyróżniamy kilka rodzajów, ale najczęściej występują one w formie skoroszytów z listwą. Prezentują się estetycznie, są tanie i skutecznie pomagają archiwizować dokumenty. Inaczej nazywane są skoroszytami tekturowymi. Można spotkać zarówno klasyczne białe lub szare skoroszyty papierowe, ale czasem również barwione, kolorowe.

Skoroszyt oczkowy

Skoroszyt oczkowy, jak wskazuje nazwa, pozwala na przechowywanie dokumentów dzięki oczkom, które umożliwiają wpięcie produktu do segregatora. Ten rodzaj segragatora często posiada metalowe wąsy z dociskami, które całkowicie uniemożliwiają wypadnięcie dokumentów. Jest stosunkowo niedrogi, wygodny w użytkowaniu, bardzo praktyczny. Zwracajmy uwagę na to, by był wykonany z luksusowej tektury.

Skoroszyt zawieszany

Skoroszyt zawieszany znakomicie nadaje się na gromadzenie akt osobowych. Jest on niezwykle przydatny przy codziennym użytkowaniu, a także bardzo wygodny. Najczęściej posiada wysuwane identyfikatory do opisu jego zawartości, co sprawia, że można go z łatwością przenosić. Przydaje się w wielu sytuacjach.

Skoroszyt – cena

Ceny skoroszytów z reguły są bardzo niskie. Za pojedynczy skoroszyt płacimy od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych, w zależności od miejsca, w którym dokonujemy zakupu oraz jakości jego wykonania. Skoroszyty najlepiej kupować hurtowo, w większych ilościach, ponieważ np. zamawianie pojedynczego zwyczajnie się nie opłaca.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz