Jak dbać o lakier samochodu – powłoki ceramiczne

Dla niektórych samochód to prawdziwe oczko w głowie. Właściciele aut dbają nie tylko o stan techniczny pojazdu, dzięki czemu mają pewność, że auto się nie zepsuje, ale również o jego wygląd. Jeżeli marzymy o tym, aby nasze cztery kółka miały piękną i lśniącą karoserię, w której można się przejrzeć jak w lustrze, to warto zainteresować się powłokami ceramicznymi. Co to jest i dlaczego warto zainwestować w pielęgnację blachy taką metodą?

Powłoki ceramiczne – co to jest?

Powłoki ceramiczne to obecnie najtrwalsza forma ochrony lakieru samochodów, dzięki czemu zabezpieczamy go przed wpływem czynników mechanicznych, kwaśnymi deszczami, brudem, kurzem, ptasimi odchodami, promieniowaniem UV, solą drogową czy sokami i żywicą z drzew. Mamy wtedy pewność, że na naszym aucie nie będzie żadnych rys oraz zabrudzeń. Po zastosowaniu odpowiednich preparatów na powierzchni samochodu pojawia się niewidzialna mgiełka, która jest bardzo twarda, gładka i odporna na zużycie. I to właśnie dzięki temu przez długie lata możemy się cieszyć karoserią pojazdów, które wyglądają, jakby właśnie wyjechały z renomowanych salonów.

zalety powłok ceramicznych

Zalety powłok ceramicznych

Powłoki ceramiczne można nałożyć samodzielnie, co jest znaczą oszczędnością. Efekt po nałożeniu jest niesamowity, ponieważ powierzchnia jest gładka niczym lustro. Dodatkowo jest to powłoka hydrofobowa. Oznacza to, że na karoserii pojawia się warstwa, która ma zdolność do odpychania cząsteczek wody i zabrudzeń, co znacznie zmniejszy ilość wizyt w myjni samochodowej. Preparatów można używać nie tylko do ochrony karoserii. Z powodzeniem można zabezpieczyć nimi szyby, felgi, plastykowe części, chromowane elementy oraz reflektory. Jak widać jest to bardzo kompleksowy sposób pielęgnacji całego samochodu.

Dowiedz się więcej o korzyściach wynikających z inwestycji w powłokę ceramiczną - Wejdź na powlokiceramiczne.edu.pl i znajdź odpowiedź na inetersujące Cię pytanie  >>

Etapy nakładania powłok ceramicznych

Preparaty tego typu można kupić za pośrednictwem internetowego sklepu Motogo. Jednak warto najpierw zapoznać się ze specjalną metodą nakładania substancji, dzięki czemu w pełni wykorzystamy jej zalety. Na początku trzeba dokładnie odtłuścić powierzchnię całego samochodu. Następnie wstrząsamy buteleczką i wylewamy sporą ilość (około 8 kropli) na mikrofibrę, która jest dołączona do zestawu. Pierwsza aplikacja powinna być dość obfita. Po około 2 minutach kolor powłoki powinien się zmienić i wtedy zaczynamy polerować mikrowłóknami blachę samochodu. Następnie odczekujemy około minuty i nakładamy kolejną warstwę. Najczęściej zalecane jest stosowanie 3 warstw, dzięki czemu uzyskamy maksymalną trwałość.

Sklep Motogo to profesjonalna platforma internetowa, która specjalizuje się w sprzedaży detalicznej produktów o najwyższej jakości. Pielęgnacja aut to dla pracowników firmy bardzo ważny czynnik. Profesjonalna obsługa doradzi, jaki kosmetyk najlepiej wybrać zależnie od stanu blachy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zakupione produkty poradzą sobie z każdą karoserią, nawet tą, która pozornie może wydawać się w opłakanym stanie. Dlatego polecane są preparaty takie jak powłoka ceramiczna.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz