Prowadzisz firmę IT? Oto, jak możesz zabezpieczyć swoje interesy

Bez względu na to, czy prowadzisz działalność jednoosobową, czy kierujesz dużym zespołem specjalistów – zawsze jesteś narażony na cyber zagrożenia oraz roszczenia osób trzecich. Te bywają efektem błędu, nieumyślnego działania, ale też mogą być od Ciebie niezależne (np. ataki hakerskie). Dobra wiadomość jest jednak taka, że możesz ochronić przed nimi siebie i swoich klientów.

Ubezpieczenie dla firm IT – personalizowana oferta

Z uwagi na to, jak dynamicznie rozwija się w Polsce branża IT, powstały dedykowane pakiety ubezpieczeń dedykowane specjalistom zatrudnionym w tym sektorze. Dotyczą one także samozatrudnionych, czyli prowadzących przedsiębiorstwa w sektorze mikro, średnich i dużych firm. Mogą oni skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej, która bardzo dokładnie odpowiada ich indywidualnym potrzebom. Obejmuje ona ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz cyber, czyli dwa obszary, z którymi ma do czynienia bezpośrednio specjalista IT.

Co daje dobra polisa ubezpieczeniowa IT?

Warto zainwestować w dobrą polisę ubezpieczeniową IT, która zapewnia międzynarodowe standardy ochrony i obowiązuje nawet w Kanadzie czy USA. Tego typu produkt znajdziesz np. w ofercie Findia.pl. Korzyści wynikające z takiej współpracy to m.in. możliwość spełnienia nawet bardzo wygórowanych wymogów kontraktowych, finansowanie strat materialnych, kar umownych, a także roszczeń osób trzecich i strat własnych.

Na pewno warto dokładnie sprawdzić zakres ochrony ubezpieczeniowej, który znajduje się w OWU. Ważne dla Ciebie będzie także to, jaki jest standard świadczonej opieki – z uwagi na charakter swojej pracy wybierz firmę, która udostępnia całodobowe wsparcie przez call center oraz przydziela Ci doświadczonego breach managera.

Zakres ubezpieczenia dla firmy IT

Każda firma IT mierzy się z podobnymi wyzwaniami. Głównym jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa sobie i klientom, szczególnie zaś ochrona danych wrażliwych przed kradzieżą czy wykorzystaniem. Oprócz naruszeń prywatności może jeszcze dochodzić do cyber wymuszeń, przerw w prowadzeniu działalności biznesowej, a nawet braku wypłat za wykonane usługi. Z tymi problemami nie musisz być sam, jeśli posiadasz dobre ubezpieczenie firm IT. Pokrywa ono różne koszty wynikające m.in. z:

  • wydatków poniesionych z powodu wysuniętych przez klienta roszczeń,
  • utraty płynności finansowej w związku z nieopłaceniem faktury,
  • nieuczciwości pracowników i niedopełnienia przez nich obowiązków zawodowych w wyznaczonym terminie,
  • uszkodzenia danych i dokumentów,
  • wypłaty odszkodowań osobom trzecim,
  • ograniczeń roszczenia,
  • notyfikacji,
  • ochrony reputacji ubezpieczonego,
  • strat, do których doszło w wyniku naruszenia bezpieczeństwa płatności.

Jeżeli do tej pory nie myślałeś o ubezpieczeniu swojej działalności albo miałeś ubezpieczenie, które niekoniecznie obejmowały interesujące Cię obszary zagrożone ryzykiem, rozważ przeniesienie się do innego towarzystwa, wyspecjalizowanego we wsparciu IT.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz