Powerbank do iPhone'a - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Miliony ludzi korzystają dziś ze smartfonów na całym świecie. Niektórzy czują się, jakby brakowało im ręki, jeśli nie mają smartfona. Za pomocą telefonu możemy robić tak wiele rzeczy. Możemy między innymi kontaktować się z członkami rodziny lub pracownikami, płacić rachunki, robić zdjęcia, nagrywać filmy lub wysyłać wiadomości e-mail.

Smartfony są tak potężne, że mogą szybko się rozładować, nawet gdy się tego nie spodziewamy. Powerbank to świetne rozwiązanie, gdy nie możemy podłączyć ładowarki do gniazdka elektrycznego. Daje nam pewność, że możemy korzystać z telefonu nawet wtedy, gdy jego bateria zaczyna świecić na czerwono.

Dlaczego warto kupić powerbank do ładowania iPhone'a?

W powerbank warto zainwestować, gdy wybieramy się w daleką podróż. Jest to obecnie jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów do smartfonów. To mobilne źródło zasilania umożliwia ładowanie w dowolnym miejscu. Przed podłączeniem smartfona należy najpierw naładować powerbank.

Smartfony Apple nigdy nie miały zbyt długiego czasu pracy. Procesor Bionic 15 jest dostępny tylko w niektórych modelach, a mianowicie iPhone 13 i nowszych. Na przykład iPhone 11 może odtwarzać muzykę nieprzerwanie przez 65 godzin na jednym ładowaniu. Wynik ten jest również akceptowalny dla większości użytkowników.

Jaki powerbank powinienem kupić dla mojego iPhone'a?

Każdy powerbank do iPhone'a może naładować ten smartfon do pewnego stopnia. Nie każdy jednak będzie w stanie naładować iPhone'a w pełni lub wielokrotnie za pomocą jednej pojemności. Szukając powerbanku warto zwrócić uwagę na taki parametr jak pojemność, którą można wyrazić w miliamperogodzinach, w skrócie mAh. Parametr ten dotyczy również baterii do smartfonów.

Nie jest to regułą, ale można zauważyć, że pojemność baterii iPhone'a rośnie wraz z modelem. iPhone 6 ma baterię o pojemności 1810 mAh, podczas gdy iPhone X jest wyposażony w baterię o pojemności 2716 mAh. Modele iPhone'a od 5 do 8 mają baterie o maksymalnej pojemności mniejszej niż 2000 mAh. Modele od X do 13 mają baterię o pojemności około 3000 mAh. Sprawdź wytrzymałe powerbanki o dużej pojemności i co warto o nich wiedzieć na https://dobrypowerbank.pl/poradnik-zakupowy/wytrzymale-powerbanki-o-duzej-pojemnosci/qzze_rmsq

Powerbank do iphone'a - pojemność baterii

Warto zastanowić się, który powerbank jest najlepszy dla każdego modelu iPhone'a. Należy kierować się zasadą, że im większa pojemność powerbanku, tym lepiej. Pozwoli to na częstsze ładowanie smartfona bez konieczności podłączania powerbanku do ładowania.

Jeśli posiadasz starszego iPhone'a i kupisz powerbank o pojemności 5 000 mAh, Twój smartfon prawdopodobnie zostanie naładowany do pełna dwa razy. Jeśli kupisz powerbank o pojemności 5000 mAh dla iPhone'a starszej generacji, jego pojemność wystarczy na jedno i ćwierć ładowania. Pamiętaj, że jeśli naładujesz powerbank do pełna, a następnie zdecydujesz się go użyć kilka dni później, może on nadal nie być w stanie w pełni naładować iPhone'a, ponieważ bateria straciła energię w czasie, gdy nie była używana.

Najlepszym rozwiązaniem jest powerbank, który może wielokrotnie ładować iPhone'a przy użyciu jednej pojemności. Jeśli posiadamy iPhone'a z baterią o pojemności 2500 mAh, to warto wybrać powerbank o pojemności 8000 mAh, dzięki czemu będziemy mogli naładować iPhone'a mniej więcej trzykrotnie za pomocą jednej pojemności. Należy pamiętać, że im większy i cięższy powerbank, tym więcej może naładować. Nie jest to jednak ogólna zasada.

Powerbank do iphone'a

Na co zwrócić uwagę wybierając powerbank do ładowania iPhone'a?

Wybierając powerbank nie należy skupiać się jedynie na jego pojemności. Powinniśmy również zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • Złącze - jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, to wiesz, że ładowarka jest inna dla tego modelu telefonu. Nie można pominąć tego aspektu przy zakupie powerbanku. Oba urządzenia muszą mieć port Lightning do połączenia. Aby uniknąć konieczności kupowania kolejnego kabla, sprawdź, czy powerbank jest dostarczany z kablem dla iPhone'ów.
  • Liczba złączy: im więcej urządzeń posiadasz, tym lepiej wybrać powerbank z większą liczbą portów. Będziesz mógł ładować więcej urządzeń jednocześnie, oszczędzając czas. Zwróć uwagę na pojemność powerbanku, ponieważ będzie ona musiała być dostosowana do liczby ładowanych urządzeń, aby była jak najbardziej wydajna.
  • Kontrola ładowania jest bardzo przydatną funkcją, jeśli chcesz sprawdzić, czy powerbank nadal może naładować iPhone'a. Pojemność energetyczna jest zwykle wskazywana przez zielone kropki lub wartość procentową. Opcja ta nie tylko pozwoli ci poznać poziom rozładowania powerbanku, ale także pozwoli ci go naładować po podłączeniu.
  • Waga i rozmiar: Powerbanki o większej pojemności charakteryzowały się większymi gabarytami. Zasada ta jest powszechna do dziś, ale dzisiejsze powerbanki o dużej pojemności nie są już tak duże i ciężkie jak jeszcze kilka lat temu. Im lżejszy powerbank, tym lepiej dla tych, którzy dużo podróżują. Jeśli używasz go głównie w domu, możesz sobie pozwolić na większy powerbank.
  • Wygląd - Żyjemy w czasach, w których wygląd otaczających nas przedmiotów ma duże znaczenie. Wybierając powerbank do swojego iPhone'a, wybierz projekt, który będzie uzupełniał wygląd telefonu.

W rzeczywistości powyższe kryteria są uniwersalne. Istnieją różne złącza w zależności od tego, co chcesz ładować. Kiedy stworzyliśmy przewodnik dotyczący wyboru odpowiedniego powerbanku do samochodu, wzięliśmy pod uwagę podobne kryteria.

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz