Inteligentne systemy dozorowe CCTV

CCTV jest skrótem od słów Closed-Circuit TeleVision, określających telewizję w obwodzie zamkniętym lub telewizją przemysłową. W pełnym znaczeniu jest to inteligentny system dozoru miejsc pracy, obiektów użyteczności publicznej oraz domów prywatnych. Co charakteryzuje systemy CCTV?

Zintegrowany monitoring CCTV

CCTV jest systemem do przesyłania dźwięku i obrazu, za pomocą mikrofonów i kamer, zintegrowanych ze sobą protokołem IP w sieci komputerowej oraz rejestratorach NVR. Podgląd kamer i możliwość odsłuchu mają jedynie osoby do tego uprawnione. Specjalnie zabezpieczenia chronią zintegrowany system dozoru przed dostepem do niego przez osoby niepożądane.

Przeznaczenie systemów CCTV

Podstawową rolą, jaką spełniają systemy CCTV, jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenach, w których są zlokalizowane. Niegdyś wykorzystywane jedynie w obiektach wojskowych, bankach, urzędach, fabrykach lub lokalach publicznych, dziś coraz chętniej instalacje CCTV montowane są na prywatnych posesjach.

Rejestracja obrazu pozwala na stały dozór przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stały monitoring umożliwia szybką reakcję np. w przypadku próby kradzieży. W sytuacji, kiedy brak jest pracownika ochrony, system rejestruje zaistniałe wydarzenia, pozwalając w późniejszym czasie na ich odtworzenie, co umożliwia łatwiejsze zidentyfikowanie intruza.

inteligentne systemy dozorowe CCTV

Gdzie instaluje się systemy CCTV?

Zamknięty układ monitorowania pozwala skutecznie chronić dowolne miejsca takie jak zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń domów prywatnych, obiektów publicznych, centrów handlowych oraz firm. System umożliwia również stały nadzór nad kompleksem rekreacyjnym, osiedlem mieszkaniowym czy rozległą przestrzenią parku miejskiego i dzielnicy.

Z czego się składa i z czym współpracuje CCTV?

Instalacje CCTV oferowane przez firmę Nautilus mogą być zintegrowane z systemami alarmowymi. Rozwiązania takie przyjmują formę przewodową lub bezprzewodową. Nautilus proponuje dwie główne grupy rozwiązań. W klasie C jest to profesjonalny kompleks ochronny, np. w przypadku zabezpieczenia domów prywatnych. Klasa S natomiast to przede wszystkim systemy dobrane do specyficznych warunków, wielkości oraz funkcjonalności chronionych obszarów.

Systemy alarmowe Nautilus integrowane z CCTV składają się z :

  • czujników dymu, ruchu, kontaktronów oraz czujek wibracyjnych, zalania i detektorów gazu i dymu,
  • sterowników w formie ekranów LED lub LCD - pozwalających na zmiany ustawień i odczyty komunikatów,
  • centralnego interfejsu, który grupuje wszystkie łącza, gromadzi pamięć oraz wyposażony jest w odpowiednie oprogramowanie.

Oferowane przez Nautilus kompleksowe rozwiązania technologiczne pozwalają na zaprojektowanie i funkcjonalne wdrożenie monitoringu niemal w każdych warunkach. Klient otrzymuje od wykwalifikowanych pracowników przedsiębiorstwa gruntowne przeszkolenie w zakresie prawidłowego użytkowania systemów CCTV. Firma oferuje również konsultacje, doradztwo i nadzór nad swoimi projektami oraz zintegrowanie instalowanych systemów z rozwiązaniami już zastanymi.

Więcej o CCTV i innych usługach audiowizualnych na stronie https://instalacje.nautilus.net.pl/

Autor

Redakcja

bezpieczenstwoplus.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz